regulamin sesji

Regulamin stworzyłam po to, aby współpracowało nam się przyjemniej. Tak samo jak Wam, zależy mi na jak najlepszym efekcie końcowym. Łatwiej będzie to osiągnąć, przedstawiając warunki naszej współpracy, zaoszczędzi to nam nieporozumień.
W regulaminie są zawarte treści odpowiadające na najczęściej zadawane pytania, więc być może jeśli chcesz o coś zapytać - jest to zawarte tutaj :)
Wierzę, że mój styl fotografowania i obróbki przekonały Cię do skorzystania z mojej oferty. Mając to na względzie, potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim stylem pracy i akceptujecie percepcję kadru, obrazu, kolorystykę wykonywanej fotografii, jak również zgadzacie się na moją artystyczną interpretację fotograficzną zdjęć. Należy pamiętać, że na końcowy efekt mają też wpływ pogoda i warunki oświetleniowe.Regulamin sesji zdjęciowych:
1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. Wszelkie spory i rozszczenia będą rozpatrywane w odniesieniu do punktów tego regulaminu.
2. Chętni na sesje powierzają mi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz numer telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.
3. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej godzinę przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia odliczany jest czas poświęcony przeze mnie na sesję.
4. Na sesję domowe dojeżdżam do domu Klienta samodzielnie.
5. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć dwa razy ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest min. na godzinę przed ustalonym terminem. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.
6. Polegając na swoim zmyśle estetyki dokonam selekcji zdjęć według własnego uznania, które zostaną poddane autorskiej obróbce.
7. Otrzymacie pełną galerię obrobionych zdjęć, poprzez link. Czas oczekiwania na zdjęcia - do 14 dni roboczych od dnia sesji. Będzie to tylko podgląd zdjęć w ich zmniejszonym formacie, zabezpieczony znakiem wodnym. Za pośrednictwem wiadomości do mnie, wybieracie ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem plus ewentualnie dodatkowe ujęcia w cenie obowiązującej aktualnie w ofercie (link). W wiadomości zawieracie numery zdjęć, które Wam odpowiadają. Na dokonanie wyboru macie 7 dni roboczych. Tyle czasu będzie aktywny link.
8. Po dokonaniu wyboru wysyłam Wam, za pośrednictwem kolejnego linka, pełnowymiarowe zdjęcia, pozbawione znaku wodnego.
9. Odbitki zdjęć są gotowe są do odbioru / wysłane do 7 dni roboczych od daty wyboru ujęć w pakiecie. Wydruk odbitek jest z dokładnie tych samych, wybranych przez Was plików.
10. Cena sesji obejmuje usługę fotograficzną. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna i wynosi 15 zł – Paczkomatem InPost.
11. Płatność za sesję (wybrany pakiet) następuje w dniu sesji gotówką lub w ciągu 3 dni po wykonanej sesji. Dodatkowe ujęcia, wysyłka odbitek paczkomaten lub inne dodatkowe usługi rozliczane są po wyborze przez Was ostatecznej liczby zdjęć z galerii.
12. Gwarantuję wykonanie usługi na najwyższym poziomie, pokazanym w portfolio, na stronie internetowej oraz w moich Social media.
13. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
14. Pliki od dnia wyboru przechowuję pół roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.
15. W obróbce nie przerabiam sylwetek, nie odchudzam, nie zmieniam rysów twarzy, nie usuwam znaczków na ubraniach. Modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Nie usuwam pieprzyków i znamion.
16. Zarówno podczas wykonywania jak i obróbki zdjęć zobowiązuje się do fotografowania Was w korzystny dla Was sposób. Nie oddałabym zdjęć, które mogłby Was w jakikolwiek sposób ośmieszyć.
17. Zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności (link), a biorąc udział w sesji, akceptujecie jej warunki.
18. Zgodę na publikację w moim portfolio oraz fotograficznych mediach społecznościowych udzielacie pisemnie, najczęściej jest to po wykonanej sesji. Po oddaniu galerii przeze mnie zadaję Wam pytanie o możliwość publikacji. Pamiętajcie, że zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.
19. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania. Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.
20. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii.
21. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej zgody.
22. Jako twórca i autor zdjęć posiadam do nich prawa autorskie.