o mnie

Ja, Martyna - zakochana 30 letnia żona i mama. Od dziecka dusza artystyczna - szkoła muzyczna o profilu fortepian. Wrażliwa, ale energiczna estetka. Wdzięczna za TERAZ, z wieloma planami na JUTRO.
Narodziny synka zainspirowały mnie do dokumentowania bezcennych codziennych chwil. I te chwile zdecydowałam się także dokumentować dla Was.

martynalaskafotografia
jaki jest mój styl fotografii?

Fotografia lifestyle to reportaż z Waszej codzienności. Tej nie do końca perfekcyjnej, czasem zaskakującej. To wartościowy czas, który spędzacie ze sobą, a ja Wam w tym towarzyszę. Podczas naszej spotkania rozmawiamy, pijemy kawę, bawimy się razem z dziećmi. To sprawia, że zdjęcia są naturalne, nieprzerysowane. Wasze twarze są autentyczne, a emocje, które się na nich piszą - prawdziwe!
Uwielbiam bliskie kadry i ciepłe tonacje. Oglądając moje zdjęcia zobaczysz bliskość, uśmiechy i czułość. Nie potrzebujecie do sesji żadnych rekwizytów. To Wy i Wasza relacja jesteście na pierwszym planie.
Spotykamy się w Waszych domach lub w plenerze. Dzięki temu czujecie się swobodnie. Jesteście tu, gdzie czujecie się najlepiej i nie ogranicza Was przestrzeń studia. Całe mieszkanie to nasze studio! Nie ma także napięcia, ani presji czasu. Bazuję na naturalnym świetle, nie używam lamp błyskowych, co sprawia że sesja jest komfortowa także dla maluszków.

dzieci na sesji

Wychowując małe dziecko, czasem jesteście zmęczeni, czasem potrzebujecie przerwy. I to jest jak najbardziej ok! Kiedy tylko potrzebujecie karmimy, przewijamy lub kładziemy na drzemkę maluszka. Często jest to okazja do niezapomnianych kadrów podczas tych właśnie czynności. A gdy dzidzia śpi, fotografuję Was - rodziców. Bo przecież Wasza miłość jest początkiem Waszej rodziny. Dlatego żaden czas na sesji nie jest zmarnowany, czasem gdy zapominacie o mojej obecności, wychodzą nam najpiękniejsze zdjęcia.
Sesja jest także ważnym wydarzeniem dla starszego dziecka, dlatego zawsze staram się stworzyć atmosferę zabawy i przyjaznej aury. Nieraz dzieciaki stają za aparatem z ciocią Martyną i pstrykają zdjęcia swoim rodzicom. Czytamy też ulubione książki albo tańczymy. Ważne, aby podążać za dzieckiem i współpracować z jego temperamentem. Dzieci naturalnie nadają tempo i charakter sesji dlatego nie narzucam nic dzieciom, tylko staram się bacznie obserwować.
To niezapomniane chwile dla Was i dzieci. Dzięki zdjęciom możemy obserwować jak rosną, rozwijają i zmieniają się na przestrzeni czasu. Zapiszę to dla Ciebie w wyjątkowych kadrach.

pomogę Wam w przygotowaniach do sesji

Po zarezerwowaniu sesji otrzymujecie ode mnie mini - poradnik ze wskazówkami dotyczącymi przygotowań. Są w nim zawarte informacje jak się ubrać, jak przygotować przestrzeń w domu lub co zabrać w plener. Wszystko zależy od tego na jaką sesję się zdecydowaliście.
Zawsze służę Wam też pomocą i jeśli coś jest niezrozumiałe lub chcecie się poradzić - możecie do mnie napisać. Czasem wysyłacie do mnie zdjęcia swoich stylizacji. I to jest super! Ubiór jest bardzo ważny w finalnym efekcie, a mi zależy tak samo na ostatecznym wrażeniu, jak Wam!

Zajrzyjcie także do mojego portfolio, do innych wspaniałych rodzin, z którymi miałam przyjemność współpracować.
Może teraz kolej na Was?